ماساژ جایگزینی مناسب برای داروهای مسکن

بعد از ورزش ماساژ بدون شک احساس خوبی به نظر می رسد، و برای کاهش درد و جلوگیری از آسیب ماهیچه ها مفید است. بسیاری از مردم اعم از ورزشکاران و متخصصان بهداشت ادعا کردند که استفاده از ماساژ به مدت طولانی باعث کاهش التهاب، بهبود جریان خون و کاهش سفتی عضلانی می شود. محققان در حال حاضر دریافته اند هنگامی که ماساژ دهنده بر روی عضلات کار می کند چه اتفاقی بر روی عضلات می افتد.
ورزش شدید باعث ایجاد اشک کوچکی در الیاف عضله که منجر به یک واکنش ایمنی و افزایش التهاب بدن است می شود، و در انجام عمل ترمیم سلول های آسیب دیده نیز مفید است. محققان بافت ماهیچه ای را از عضلات ماساژ داده شده و ماساژ داده نشده مقایسه کرده اند و دریافته اند که عضلات ماساژ داده شده تا ده برابر سریعتر از عضلات بدون ماساژ خود را ترمیم می کنند.
آنها دریافتند که ماساژ باعث کاهش تولید ترکیبی به نام سایتوکاین ها در خون می شود که مهمترین عامل در کاهش التهاب عضلات است. ماساژ بصورت مستقیم میتوکندری را نیز تحریک می کند ، میتوکندری نیروگاهی کوچک در داخل سلول است که تبدیل گلوکز به انرژی لازم برای عملکرد سلول و در نتیجه ترمیم بافت های بدن است. 
دکتر Tarnopolsky، استاد اطفال و طب در دانشگاه مک مستر در همیلتون، انتاریو،  اینگونه گفت که یک ماساژ علمی کاملا متفاوت از داروهای ضد درد غیر استروئیدی و دیگر داروهای ضد التهابی عمل می کند که در کاهش التهاب و درد عمل می کند. بسیاری از مردم، به عنوان مثال، داروهای کدئین را در اولین نشانه از درد عضلانی
مصرف می کنند که با وجود راه درمانی مانند ماساژ مصرف اینگونه داروها بسیار رفتاری ناشایست است .
این پژوهش از این جهت مهم است که برای اولین بار نشان می دهد ماساژ، می تواند طرفدار سایتوکاین های التهابی باشد و قطعا درد را کاهش دهد.


مطالب بالا را دکتر باربارا فرناندز برای روزنامه نیویورک تایمز در حدود یک سال قبل شرح داده بود که بنده نیاز به ترجمه این مطالب رو لازم دونستم و برای خوانندگان عزیز این وبلاگ آماده کردم در ادامه باید اضافه کنم که ماساژ از یک مشت ومال دهنده حرفه ای به وضوح گران تر از مصرف آسپیرین است. اما شما با یادگیری فنون ماساژ می توانید بصورت دو طرفه برای دوست و یا شریک زندگی خود مفید واقع شوید.
 
/ 3 نظر / 23 بازدید
یوسف

سلام عیدتون مبارک با ارزوی سال خوب برای شما [لبخند] خوشحال میشم که به کلبه ما یه سر بزنید و نظرتونو در مورد وب ومطلب بگید[گل][گل]

sharareh

vagan kheyli mofid boood merc

سهیلا

واقعآ عالی بود و مفید.